Pískováním zubů se zbavíte skvrn na zubech

Pískování zubů je jedním z úkolů dentální hygieny, jedná se o profesionální čištění zubů pomocí přístroje, ve kterém se mísí voda se speciálním práškem (pískem). Touto tekutinou se jemně otryskává povrch zubů a mechanicky se odstraňují nežádoucí usazeniny.

Cílem je odstranit nánosy plaku a zabarvení zubu (pigmentace), které vzniká konzumací barvených nápojů a jídel (káva, čaj, červené víno, barevná dochucovadla), používáním ústní vody a kouřením. Pískování je maximálně šetrné, ale zároveň dokáže vyčistit i těžko dostupné mezizubní prostory.

K pískování zubů se přistupuje také před nasazením fixních ortodontických rovnátek, výplní, před prováděním protetických prací a bělením. Povrch zubů se očistí od všech nečistot a nánosů ze zubní skloviny a je tak dokonale připraven k dalším úkonům.


Zvažujete navštívit dentální hygienu? Objednejte si termín v mojí ordinaci zde.


Pro zdraví a krásu vašich zubů

Není to tedy pouze estetická procedura, která pomáhá navrátit a udržet si původní barvu zubů, ale také prevence před dalším usazováním pigmentací a plaku, protože na očištěném a vyleštěném povrchu mnohem hůře ulpívají. Pískováním navíc dochází k neutralizaci povrchu zubů, na které působily kyseliny bakterií obsažených v zubním plaku.

Tím se také snižuje riziko vzniku zubního kazu. Pro dosažení tohoto preventivního účinku musíte o svou dutinu ústní důkladně pečovat i doma, měli byste používat vhodné pomůcky a pravidelně navštěvovat svou dentální hygienistku a zubního lékaře.

Pískování zubů je vhodné pro každého, kdo dbá o zdraví a krásu svých zubů. Pískování vás zbaví tmavých skvrn, které byste se marně pokoušeli odstranit zubním kartáčkem. Celý proces pískování je naprosto bezbolestný.

Doporučujeme po pískování zubů min. 1 hodinu nic nekonzumovat (především barevné nápoje, káva, čaje apod.), jelikož je povrchu zubů po tomto zákroku dokonale očištěn a konzumací těchto pokrmů se tak snižuje jeho efektivita. 


Zdroj foto: Woman photo created by senivpetro – www.freepik.com

Kategorie: Estetika