Myslíte si, že pouze kartáček a zubní pasta Vám vystačí? Ani na další pomůcky pro dentální hygienu byste neměli zapomínat. S čím vám ústní voda pomůže?

Pronikne i do nepřístupných míst

Místa, kam se nedostanete při čištění zubů kartáčkem, pomáhají dočistit i jiné pomůcky jako jednosvazkový či mezizubní kartáček. Ovšem jako rychlá pomoc je tu ústní voda. Neslouží jen k osvěžení dechu, ale pomáhá bojovat se zubním plakem.

Ústní voda na zkažený dech

Jeden z benefitů ústních vod je bezpochyby pomoc ze zapáchajícím dechem. Velice účinné jsou ústní vody s obsahem zinečnaté soli, která neutralizuje zápachy. Kombinovat je můžete s výtažky z šalvěje, která umí v ústech likvidovat bakterie, které nepříjemný zápach z úst způsobují.

Pro problémy s krvácením a otoky

Klidnící účinky může mít i pro dásně, zejména pokud vás trápí parodontóza nebo častější záněty. „Pro pacienty, kteří mají problémy s krvácením dásní a dávají přednost přírodním produktům, jsou vhodné například ústní vody obsahující přírodní výtažky z bergenie, jitrocelu a kořene lopuchu. U ústních vod tohoto složení jsou velmi dobré výsledky i při zánětu dásní.


Rádi byste své zuby vybělily? V mojí ordinaci naleznete i tuto službu. Více na úvodní stránce.


Náhrada kartáčku?

Ne zcela. Ústní vodu není ideální používat ihned po čištění zubů. „Pokud si zuby čistíte kvalitní zubní pastou a hned po vyčištění ji spláchnete, můžete tím snížit pozitivní účinky pasty. Užít ji můžete klidně až během dne, pomůže s očistou úst například po obědě, když se vám nechce zuby čistit kartáčkem.


Zdroj foto: Woman photo created by freepik – www.freepik.com

Kategorie: Hygiena